Skyfire

Skyfire

Prawdziwy Internet w telefonie

Skyfire to darmowa przeglądarka internetowa. Program umożliwia korzystanie w telefonie z pełnej funkcjonalności stron internetowych. Zobacz pełny opis

Zalety

  • Pokazuje normalny Internet

Wady

  • Wymaga sporego transferu danych

Doskonały
9

Skyfire to darmowa przeglądarka internetowa. Program umożliwia korzystanie w telefonie z pełnej funkcjonalności stron internetowych.

Skyfire pozwala na obsługę technologii Flash i Ajax, strumieniowanie wideo, oraz oglądanie większości formatów plików graficznych. Dzięki temu strony internetowe w telefonie nie różnią się specjalnie od tych oglądanych na monitorze komputera. To nie są przechwałki producenta, Skyfire naprawdę działa.

Niestety ma też swoje wady. Skyfire nie używa jak Opera Mini serwerów odchudzających strony internetowe. Dlatego korzystanie z tej przeglądarki może być kosztowne dla osób bez dobrego planu taryfowego na pakietową transmisję danych. Strony internetowe przeskalowane do wielkości ekranu telefonu nie są czytelne. Powiększanie w Skyfire działa bezbłędnie, jednak czytanie internetowych wydań gazet jest niewygodne.

Silnym punktem Skyfire jest konfigurowalna strona startowa, pozwalająca na wyświetlanie aktualizowanych wiadomości z popularnych serwisów informacyjnych, społecznościowych (jest m.in. Twitter i Facebook) oraz własnych kanałów RSS, zdefiniowanych przez użytkownika. To bardzo wygodne rozwiązanie oszczędzające zarówno niepotrzebnego klikania, jak i transferu danych.

Skyfire jest stabilny, szybki, działa w obu orientacjach ekranu. To świetny zamiennik dla systemowej przeglądarki Internetu, zwłaszcza kiedy chcemy oglądać strony nieprzystosowane dla urządzeń mobilnych.